Aktualności

Słoma lniana Horse Bedding Jopack

13.12.14

W ostatnim kwartale odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie ściółką lnianą firmy Jopack, jako alternatywy dla ściółki tradycyjnej, oraz trocin.  W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć temat ściółki na łamach naszej strony.

Ściółka ta jak wcześniej wspomnieliśmy jest alternatywą dla tradycyjnej ściółki (słomianej), oraz dla trocin.  Podobnie jak w przypadku trocin konie nie pobierają jej jako pokarm.

Ściółkę lnianą poleca min. A. Voorn, który zajął 2 miejsce na olimpiadzie w Sydnej w 2000 roku ?Uważam, że len wykazuje bardzo dobre właściwości absorbcyjne zachowując wilgoć w mniejszych obszarach. Pochłania on bardzo duże ilości wilgoci dzięki czemu koń może stać w suchym przyjaznym środowisku. Wpływa to bezpośrednio na rentowność przy obsłudze i wymianie ściółki (..cyt. przyp.red.)

Len w ściółce “Horse Bedding” jest kilkukrotnie przesiewany dzięki czemu pozbawiony jest kurzu i nasion, przez co nie prowadzi do problemów oddechowych u koni jak to ma miejsce przy słabo jakościowych trocinach oraz słomą.

 

Kilka korzyści:

– Ekonomia.
Len jest bardzo ekonomiczny wystarczy na początku stworzyć ?dywan? z 4 paczek ściółki na boks ( 3×3 m). W trakcie użytkowania ok. 1  paczki na tydz.

– Mniej obornika.
Len rozkłada się bardzo szybko ma neutralne PH dzięki czemu nadaje się jako nawóz.

– Przechowywanie.
Horse Bedding pakowany jest w kompaktowych paczkach o pojemniści 120 litrów  w związku a tym t jest łatwy w obsłudze i nie wymaga wiele miejsca na jego składowanie.

– Higiena.
Len pochłania wilgoć nie uwalniając przy tym zapachu amoniaku.

 

Jak korzystać?

Należy usunąć  starą ściółkę i całkowicie zwilżyć podłogę  wodą. To pomoże w utworzeniu się ?dywanu? z lnu. Następnie podłogę równomiernie pokrywa się posadzkę ściółką Horse Beding .około czterech paczek w celu utworzenia stabilnego podłoża w boksie  w 3 x 3 m.Aby zagwarantować  prawidłowe warunki  w boksie należy 2 razy na dobę  usunąć  wszystkie odchody  i raz w tygodniu  wilgotną ściółkę.

Dlaczego Stefanidis?

Firma Stefanidis jest wiodącym dostawcą certyfikowanego pelletu drzewnego, brykietu drzewnego,oraz drewna kominkowego najwyższej jakości . Także podściółek dla zwierząt oraz paszy dla koni.

Naszym partnerom biznesowym zapewniamy profesjonalność usług oraz terminowe dostawy . Ciągły rozwój pozwalana nam na pozyskiwanie nowych rynków oraz poszerzanie naszej oferty handlowej.

Więcej o nas

Szybka dostawa Własny transport oraz doświadczeni kierowcy to gwarancja szybkiej dostawy.

Pakowanie Nasze produkty pakowane poręczne opakowania, całość ułożona na palecie, zabezpieczone folią termokurczliwą.

Konie - nasza pasja Zapewniamy kompleksową dostawę paszy oraz podściółek dla koni.

Ekologia Nasze biopaliwa to przed wszystkim ekologia, ponadto wysoka kaloryczność oraz niska zawartość popiołu to zadowolenie naszych klientów.

Skontaktuj się z nami

PHU STEFANIDIS
51-180 Wrocław
Szymanów, ul. Lotnicza 90

Tel: +48 71 792 11 17
Fax: +48 71 382 89 80
e-mail: info@stefanidis.pl

Obsługa klienta +48 71 792 11 17